PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32386}

Czekając na wyrok

Monster's Ball
7,0 16 854
oceny
7,0 10 1 16854
7,0 4
oceny krytyków
Czekając na wyrok
powrót do forum filmu Czekając na wyrok

W tym filmie nic sie nie klei. Patologia goni patologię, pustka, nienawiść i pogarda względem bliskich jest wszędzie w tym filmie w każdym stopniu i na każdym poziomie znajomości. Przemiana Thortona?

Bzdura - ja nic takiego nie zauważyłem. Widziałem ino nienawiść jego na początku filmu, która przekształciła się w obojętność która miała wyglądać jako przemiana. Halle Berry zagrała odpowiednio do swojej roli - typowy zacofany redneck, który sięga po drugiego k...sa w momencie śmierci wszystkich swoich bliskich. Zagrała nieźle nie powiem, bo podobała mi się jej kreacja. Co innego postać, w którą się wcieliła - jednowymiarowy charakter.

Paradoksalnie najlepiej wypadł P. Diddy i całe pierwsze dziesięć minut filmu. Jego kreacja oraz zachowanie na kilka minut przed egzekucją.

Ojciec wysłany do domu starców, kilka nawarstwionych śmierci przewijających się bez uczuć w filmie, obojętność Thortona - wielki minus.

Halle Berry podczas zbliżenia, oraz jej niejednoznaczna konsternacja na koniec filmu, P. Diddy i może Heath w swojej pięciominutowej roli - plus

Ostatecznie 6/10 - za dużo zbyt dołujących i patologicznych nagromadzeń w filmie, który bez absolutnych emocji pokazuje przemianę i bezsilną próbę ratowania swojego ch...go życia. Obejrzyjcie i zapomnijcie.

ocenił(a) film na 10
Golan

Ale przecież w tym filmie właśnie chodzi o :
"Patologia goni patologię, pustka, nienawiść i pogarda względem bliskich jest wszędzie w tym filmie w każdym stopniu i na każdym poziomie znajomości"
Taki był zamiar scenarzystów i reżysera. Wytłumacz mi proszę niby dlaczego miałoby być inaczej? Bo przyzwyczailiśmy się do gorzko-słodkich(słodkich na końcu) bajeczek? Taki jest właśnie urok tego filmu-jest gorzki od początku aż do końca. Widocznie źle ten film odbierasz. Rzeczy, które wymieniasz jako wady dla wielu są zaletami. I za to też film zdobył uznanie akademii w postaci nominacji do Oscara za scenariusz. Berry fenomenalna. Brawo, brawo, brawo!

użytkownik usunięty
thomas_4

Czemu tutuł "Czekając na wyrok" przecież po jakiś 15 minutach filmu on umarł... ten tytuł wogóle nie pasuje... Zgadzam sie P-Diddy zagrał chyba najlepiej, co do Halle Berry to ona jak zwykle fajnie zagrała, ale ma na swoim koncie o wiele lepsze role np. "Ich oczy oglądały Boga" a więc nie wiem czemu akurat za ten film otrzymała Oskara.

ocenił(a) film na 5

Tak samo jak "Monster's Ball" - raz wspomniany, w filmie nigdy się nie wydarzył (a gdyby miał być to raczej na początku). Tak więc dość dobrze odnosi się do oryginalnego tytułu.

ocenił(a) film na 8
Golan

Dziwi mnie Twoja bardzo osobista reakcja. Świadczy ona jednak tylko o tym, że nie zostaje się obojętnym wobec tego filmu i tych historii. Każdy z nas inaczej zachowałby się na miejscu owych ludzi. Każdy z nas inaczej ocenia postacie. To ma być dowód, że film jest słaby? Wg mnie wprost przeciwnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones