PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804561}

Pewnego razu... w Hollywood

Once Upon a Time ... in Hollywood
7,3 202 909
ocen
7,3 10 1 202909
7,7 62
oceny krytyków
Pewnego razu... w Hollywood
powrót do forum filmu Pewnego razu... w Hollywood

Cliff i Pussycat

ocenił(a) film na 9

Czy scena w samochodzie pomiedzy cliffem i Pussycat jest takim "oczkiem" w strone Romana P. i jego problemow z amerykanskim wymiarem sprawiedliwosci?

użytkownik usunięty
jusiasia_2

Chyba tak, raczej nie.

ocenił(a) film na 7
jusiasia_2

Jestem pewien że tak. Aż nadto wyraźnie podkreślono, że za seks z nieletnią można trafić za kratki.

ocenił(a) film na 9
jusiasia_2

Jak najbardziej.

jusiasia_2

Raczej prztyczek i lekcja dla potencjalnych następców. Jak dla mnie najlepsza scena w filmie. Reszta to fikcja, film istnieje dla tej sceny. Tak to odbieram.

ocenił(a) film na 8
jusiasia_2

Problem z tą sceną jest taki, że rolę nieletniej gra aktorka która ma ponad 20 lat.
Wiec w sumie co to za lekcja? Taka, ze nastolatka może wygląd na starszą niż faktycznie jest?
Trochę nie wiem w jakim kierunku to "oczko" miało pójść.

ocenił(a) film na 8
jusiasia_2

Obejrzałem to jeszcze raz i pierwsza myśl jest taka, że Tarantino sprzedaje tą sceną liścia Polańskiemu. Było myśleć głową, a nie główką.

No i druga interpretacja. To dziewczyna jest przedstawiona jako łowczyni, która upatrzyła sobie starszego faceta, samemu udając dorosłą. W tym przypadku Tarantino próbuje w brzydki sposób bronić pedofilskiego aktu, że niby Roman mógł nie wiedzieć i padł ofiarą kłamstwa, które obróciło się przeciw niemu.

jusiasia_2

To nie miał być żaden prztyczek ani oczko w stronę pedofilii Polańskiego. To była po prostu scena mająca wywołać w widzu dyskomfort bo film nie ma żadnej wartości. Podobnie jak scena z karma wypadająca z puszki prosto na nas niczym olbrzymie gowno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones